Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049ST3-4.000F20DTLLK
Part No.:
049ST3-4.000F20DTLLK
Package:
HC-49S 3-SMD
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED049ST3-4.000F20DTLLK.pdf
Description:
HC-49/S 3PIN 4MHz 20pF +/-20ppm
Comments
049ST3-4.000F20DTLLK Specifications
Series:
049ST3
Package/Case:
HC-49S 3-SMD
Packaging:
Bulk
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
90 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.181" W (11.40mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)