GCT 05-24-A-0228-A-4-06-4-T
Part No.:
05-24-A-0228-A-4-06-4-T
Manufacturer:
GCT
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED05-24-A-0228-A-4-06-4-T.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 24POS 0.5MM 8.98"
Comments
05-24-A-0228-A-4-06-4-T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
GCT
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Cable Type:
FFC, FPC
Number of Conductors:
24
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
8.976" (228.00mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)