GCT 05-40-D-0152-A-4-06-4-T
Part No.:
05-40-D-0152-A-4-06-4-T
Manufacturer:
GCT
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED05-40-D-0152-A-4-06-4-T.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 40POS 0.5MM 5.98"
Shipping
Inventory:398
Comments
05-40-D-0152-A-4-06-4-T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
GCT
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Cable Type:
FFC, FPC
Number of Conductors:
40
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
5.984" (152.00mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)