Integrated Power Designs 1011283CH
Part No.:
1011283CH
Manufacturer:
Integrated Power Designs
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED1011283CH.pdf
Description:
GRN-80-1007 CH
Comments
1011283CH Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Integrated Power Designs
Series:
GRN-80 (80W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Chassis
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
48V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
1.7 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
80W
Applications:
ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation:
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.50" L x 2.75" W x 1.28" H (114.3mm x 69.9mm x 32.5mm)