E-T-A 106-M2-P10-1.2A
Part No.:
106-M2-P10-1.2A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED106-M2-P10-1.2A.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 1.2A 250VAC 48VDC
Comments
106-M2-P10-1.2A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
E-T-A
Series:
106
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
1.2A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
48 V