Murata Electronics 1234AS-H-100M=P3
Part No.:
1234AS-H-100M=P3
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED1234AS-H-100M=P3.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 1.25A 192MOHM SMD
Comments
1234AS-H-100M=P3 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.25 A
Current - Saturation (Isat):
1A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
192mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.185" L x 0.177" W (4.70mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)