Murata Electronics 1234AS-H-330M=P3
Part No.:
1234AS-H-330M=P3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED1234AS-H-330M=P3.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 630MA 648MOHM SMD
Comments
1234AS-H-330M=P3 Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
630 mA
Current - Saturation (Isat):
550mA
DC Resistance (DCR):
648mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.185" L x 0.177" W (4.70mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)