Murata Electronics 1234AS-H-3R3M=P3
Part No.:
1234AS-H-3R3M=P3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED1234AS-H-3R3M=P3.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.9A 96 MOHM SMD
Comments
1234AS-H-3R3M=P3 Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.9 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
96mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.185" L x 0.177" W (4.70mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)