Murata Electronics 1274AS-H-330M=P3
Part No.:
1274AS-H-330M=P3
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED1274AS-H-330M=P3.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 2.5A 93.6MOHM SMD
Shipping
Inventory:457
Comments
1274AS-H-330M=P3 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
DEM10050C
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.5 A
Current - Saturation (Isat):
3.5A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
93.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)