Aries Electronics 14-002.25-152FB
Part No.:
14-002.25-152FB
Manufacturer:
Aries Electronics
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED14-002.25-152FB.pdf
Description:
CABLE JUMPER 14POS 2.54MM 2.25"
Comments
14-002.25-152FB Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Aries Electronics
Series:
152FB
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
Ribbon
Number of Conductors:
14
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length:
2.250" (57.15mm)
Length - Exposed Ends:
0.125" (3.18mm)