Aries Electronics 14-004-181B
Part No.:
14-004-181B
Manufacturer:
Aries Electronics
Category:
Flat Flex Jumpers, Cables (FFC, FPC)
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED14-004-181B.pdf
Description:
PIN-STAKED FLEX JUMPER 14POS
Comments
14-004-181B Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Aries Electronics
Series:
181
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Contact Termination:
Solder Tab to Solder Tab
Length:
4.00" (101.60mm)
Number of Positions:
14
Pitch:
0.100" (2.54mm)