Sumida America Components Inc. 177CDMCCDS-150MC
Part No.:
177CDMCCDS-150MC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED177CDMCCDS-150MC.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 12.5A 14.7MOHM SM
Comments
177CDMCCDS-150MC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
177CDMCC/DS
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
12.5 A
Current - Saturation (Isat):
17A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
14.7mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMD
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)