Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 18QHTF32-4.9152-OE
Part No.:
18QHTF32-4.9152-OE
Manufacturer:
Mercury Electronics Ind. Co. Ltd
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED18QHTF32-4.9152-OE.pdf
Description:
4.9152 MHz XO 1.8V 3.2X2.5 MM OE
Shipping
Inventory:250
Comments
18QHTF32-4.9152-OE Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
18QHTF32
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
4.9152 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
21mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)