Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 18QHTF32-8.912-OE
Part No.:
18QHTF32-8.912-OE
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED18QHTF32-8.912-OE.pdf
Description:
8.912 MHz XO 1.8V 3.2X2.5 MM OE
Comments
18QHTF32-8.912-OE Specifications
Frequency:
8.912 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
21mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)