Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 18QHTF53-10.0013-OE
Part No.:
18QHTF53-10.0013-OE
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED18QHTF53-10.0013-OE.pdf
Description:
10.0013 MHz XO 1.8V 5.0X3.2MM OE
Comments
18QHTF53-10.0013-OE Specifications
Series:
18QHTF53
Frequency:
10.0013 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
22mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)