Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 18QHTF57-12.375-OE
Part No.:
18QHTF57-12.375-OE
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED18QHTF57-12.375-OE.pdf
Description:
12.375 MHz XO 1.8V 7.0X5.0 MM OE
Comments
18QHTF57-12.375-OE Specifications
Frequency:
12.375 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
22mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)