Laird-Signal Integrity Products 1XC0118-2T0-10
Part No.:
1XC0118-2T0-10
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED1XC0118-2T0-10.pdf
Description:
FIXED IND 2UH 4A 9 MOHM TH
Comments
1XC0118-2T0-10 Specifications
Inductance:
2 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
4 A
DC Resistance (DCR):
9mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.193" Dia x 0.472" L (4.90mm x 12.00mm)