HKC 2016S43200BMDACBBED-TR
Part No.:
2016S43200BMDACBBED-TR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED2016S43200BMDACBBED-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 32MHZ, 10PPM, 10PPM,
Comments
2016S43200BMDACBBED-TR Specifications
Frequency:
32 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)