HKC 2016S43200BMDADBBFB-TR
Part No.:
2016S43200BMDADBBFB-TR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED2016S43200BMDADBBFB-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 32MHZ, 10PPM, 10PPM, 9
Comments
2016S43200BMDADBBFB-TR Specifications
Frequency:
32 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)