Bourns Inc. 2100HT-221-V-RC
Part No.:
2100HT-221-V-RC
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED2100HT-221-V-RC.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 3A 130 MOHM TH
Shipping
Inventory:480
Comments
2100HT-221-V-RC Specifications
Series:
2100HT
Package/Case:
Radial, Vertical (Open)
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
3 A
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.860" Dia x 0.450" W (21.84mm x 11.43mm)