Bourns Inc. 2100LL-151-V-RC
Part No.:
2100LL-151-V-RC
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED2100LL-151-V-RC.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 3.9A 43 MOHM TH
Comments
2100LL-151-V-RC Specifications
Package/Case:
Radial, Vertical (Open)
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
3.9 A
DC Resistance (DCR):
43mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.860" Dia x 0.450" W (21.84mm x 11.43mm)