Bourns Inc. 2100LL-181-H-RC
Part No.:
2100LL-181-H-RC
Package:
Radial, Horizontal (Open)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED2100LL-181-H-RC.pdf
Description:
FIXED IND 180UH 3.7A 48 MOHM TH
Shipping
Inventory:608
Comments
2100LL-181-H-RC Specifications
Series:
2100LL
Package/Case:
Radial, Horizontal (Open)
Material - Core:
Sendust
Inductance:
180 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
3.7 A
DC Resistance (DCR):
48mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.860" Dia (21.84mm)
Height - Seated (Max):
0.450" (11.43mm)