CNC Tech 21458-22-2-0500-0102-1-TS
Part No.:
21458-22-2-0500-0102-1-TS
Manufacturer:
CNC Tech
Category:
Multiple Conductor Cables
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED21458-22-2-0500-0102-1-TS.pdf
Description:
CABLE 2COND 22AWG BLK/WHITE
Comments
21458-22-2-0500-0102-1-TS Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
CNC Tech
Series:
Packaging:
Spool
Product Status:
Active
Cable Type:
Multi-Conductor
Number of Conductors:
2
Wire Gauge:
22 AWG
Conductor Strand:
17/0.0063"
Conductor Material:
Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:
Polyphenylene Ether (PPE)
Jacket (Insulation) Diameter:
0.126" (3.20mm)
Shield Type:
Length:
500.0' (152.4m)
Jacket Color:
Black, White
Ratings:
UL Style 21458
Features:
Voltage:
300 V
Operating Temperature:
-10°C ~ 80°C
Usage:
Jacket (Insulation) Thickness:
0.0150" (0.381mm)