Murata Power Solutions Inc. 22R333MC
Part No.:
22R333MC
Manufacturer:
Murata Power Solutions Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED22R333MC.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 1.31A 140MOHM SMD
Comments
22R333MC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Murata Power Solutions Inc.
Series:
2200RM
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.31 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
140mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.311" (7.90mm)