E-T-A 2-5700-IG1-K10-DD-10A
Part No.:
2-5700-IG1-K10-DD-10A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED2-5700-IG1-K10-DD-10A.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Comments
2-5700-IG1-K10-DD-10A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
E-T-A
Series:
2-5700
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
50 V