Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 25QHTF22-10.4857-OE
Part No.:
25QHTF22-10.4857-OE
Manufacturer:
Mercury Electronics Ind. Co. Ltd
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED25QHTF22-10.4857-OE.pdf
Description:
10.4857 MHz XO 2.5V 2.5X2.0MM OE
Shipping
Inventory:250
Comments
25QHTF22-10.4857-OE Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
25QHTF22
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
10.4857 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
22mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)