Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 25QHTF57-38.888-OE
Part No.:
25QHTF57-38.888-OE
Manufacturer:
Mercury Electronics Ind. Co. Ltd
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED25QHTF57-38.888-OE.pdf
Description:
38.888 MHz XO 2.5V 7.0X5.0 MM OE
Shipping
Inventory:250
Comments
25QHTF57-38.888-OE Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
25QHTF57
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
38.888 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
23mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)