E-T-A 2-6500-P10-10A
Part No.:
2-6500-P10-10A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED2-6500-P10-10A.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 28VDC
Comments
2-6500-P10-10A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
E-T-A
Series:
2-6500
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
28 V