HKC 3225S41200BMDACDGSF-TR
Part No.:
3225S41200BMDACDGSF-TR
Manufacturer:
HKC
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED3225S41200BMDACDGSF-TR.pdf
Description:
CRYSTAL: 12MHZ, 20PPM, 50PPM,
Comments
3225S41200BMDACDGSF-TR Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
HKC
Series:
3225SX
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
120 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)