HKC 3225S41200BMDAEEESE-CT
Part No.:
3225S41200BMDAEEESE-CT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED3225S41200BMDAEEESE-CT.pdf
Description:
CRYSTAL: 12.000MHZ, 25PPM, 30P
Comments
3225S41200BMDAEEESE-CT Specifications
Packaging:
Strip
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
120 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)