HKC 3225S41600BMDAHEDNB-TR
Part No.:
3225S41600BMDAHEDNB-TR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED3225S41600BMDAHEDNB-TR.pdf
Description:
CRYSTAL: 16MHZ, 25PPM, 20PPM,
Comments
3225S41600BMDAHEDNB-TR Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
150 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)