HKC 3225S42500BMDACDEEE-CT
Part No.:
3225S42500BMDACDEEE-CT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED3225S42500BMDACDEEE-CT.pdf
Description:
Crystal: 25MHz, 20ppm, 30ppm, 8p
Comments
3225S42500BMDACDEEE-CT Specifications
Packaging:
Strip
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)