HKC 3225S42712BMDAJEGEE-TR
Part No.:
3225S42712BMDAJEGEE-TR
Manufacturer:
HKC
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED3225S42712BMDAJEGEE-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 27.12MHZ -40 ~ +85C 18PF
Comments
3225S42712BMDAJEGEE-TR Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
HKC
Series:
3225SX
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
27.12 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)