HKC 3225S43840BMDACBBEA-TR
Part No.:
3225S43840BMDACBBEA-TR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED3225S43840BMDACBBEA-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 38.4MHZ -20 ~ +70C 8PF
Comments
3225S43840BMDACBBEA-TR Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
38.4 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)