Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 3426S-32.768DT10JJK
Part No.:
3426S-32.768DT10JJK
Manufacturer:
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED3426S-32.768DT10JJK.pdf
Description:
Frog leg 2*6 32.768KHz 10pF +/-3
Comments
3426S-32.768DT10JJK Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
3426S
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)