Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 3426T-32768HPTLNK
Part No.:
3426T-32768HPTLNK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED3426T-32768HPTLNK.pdf
Description:
TUNING FORK,2X6, 32.768KHZ 12.5P
Comments
3426T-32768HPTLNK Specifications
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 kOhms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)