Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 3437S-32.768NDT06LLK
Part No.:
3437S-32.768NDT06LLK
Manufacturer:
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Category:
Crystals
Package:
Cylindrical Can, Radial
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED3437S-32.768NDT06LLK.pdf
Description:
CRYSTAL 32.768KHz 6PF SMD
Comments
3437S-32.768NDT06LLK Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
3437S
Package/Case:
Cylindrical Can, Radial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
6pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
65 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.118" Dia x 0.276" L (3.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.323" (8.20mm)