Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 3438T-16.000DT18GGK
Part No.:
3438T-16.000DT18GGK
Manufacturer:
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED3438T-16.000DT18GGK.pdf
Description:
3*8 16MHz 18pF +/-50ppm -40-85
Comments
3438T-16.000DT18GGK Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
3438T
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.118" Dia x 0.315" L (3.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)