Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 3438T-32768HPTLNK
Part No.:
3438T-32768HPTLNK
Package:
Cylindrical Can, Radial
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED3438T-32768HPTLNK.pdf
Description:
TUNING FORK,3X8, 32.768KHZ12.5P
Comments
3438T-32768HPTLNK Specifications
Package/Case:
Cylindrical Can, Radial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 kOhms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.118" Dia x 0.315" L (3.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.323" (8.20mm)