Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 3608S-32.768DTTLLLK
Part No.:
3608S-32.768DTTLLLK
Manufacturer:
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Category:
Crystals
Package:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED3608S-32.768DTTLLLK.pdf
Description:
CRYSTAL 32.768KHz 12.5PF SMD
Comments
3608S-32.768DTTLLLK Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
3608S
Package/Case:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)