3M 3782-32P-270A 100FT
Part No.:
3782-32P-270A 100FT
Description:
CBL RIBN 64COND TWIST PAIR 100'
Comments
3782-32P-270A 100FT Specifications
Packaging:
Spool
Number of Conductors:
64 (32 Pair Twisted)
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Ribbon Thickness:
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:
3.200" (81.28mm)
Voltage:
300 V
Features:
-20°C ~ 80°C