3M 3782-32P-540A 100FT
Part No.:
3782-32P-540A 100FT
Manufacturer:
3M
Category:
Flat Ribbon Cables
Package:
Description:
CBL RIBN 64COND TWIST PAIR 100'
Comments
3782-32P-540A 100FT Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
3M
Series:
3782
Packaging:
Spool
Product Status:
Obsolete
Cable Type:
Flat Twisted Pair
Number of Conductors:
64 (32 Pair Twisted)
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Length:
100.0' (30.48m)
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Shielding:
Unshielded
Jacket Color:
Multiple
Ribbon Thickness:
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:
3.200" (81.28mm)
Jacket (Insulation) Material:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Voltage:
300 V
Operating Temperature:
Ratings:
Features:
-20°C ~ 80°C