Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 3QHTF32-37.088-OE
Part No.:
3QHTF32-37.088-OE
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED3QHTF32-37.088-OE.pdf
Description:
37.088 MHz XO 3.3V 3.2X2.5 MM OE
Comments
3QHTF32-37.088-OE Specifications
Frequency:
37.088 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
23mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)