Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 3QHTF53-4.750-OE
Part No.:
3QHTF53-4.750-OE
Manufacturer:
Mercury Electronics Ind. Co. Ltd
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED3QHTF53-4.750-OE.pdf
Description:
4.75 MHz XO 3.3V 5.0X3.2 MM OE
Shipping
Inventory:250
Comments
3QHTF53-4.750-OE Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
3QHTF53
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
4.75 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
21mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)