CTS-Frequency Controls 405I35D24M00000
Part No.:
405I35D24M00000
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED405I35D24M00000.pdf
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
Comments
405I35D24M00000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
405
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)