E-T-A 413-K14-LN2-50A
Part No.:
413-K14-LN2-50A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED413-K14-LN2-50A.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 50A 115VAC 28VDC
Comments
413-K14-LN2-50A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
E-T-A
Series:
413
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
50A
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
28 V