HKC 49SMS21474BMDALFGEP-TR
Part No.:
49SMS21474BMDALFGEP-TR
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED49SMS21474BMDALFGEP-TR.pdf
Description:
Crystal: 14.74MHz, 30ppm, 50ppm,
Comments
49SMS21474BMDALFGEP-TR Specifications
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
14.74 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
15pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.445" L x 0.150" W (11.30mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):
0.112" (2.85mm)