HKC 49SMS70800BMDALFGEF-CT
Part No.:
49SMS70800BMDALFGEF-CT
Package:
HC-49S 4-SMD
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED49SMS70800BMDALFGEF-CT.pdf
Description:
CRYSTAL 8MHZ, 30PPM, 50PPM, 15
Comments
49SMS70800BMDALFGEF-CT Specifications
Package/Case:
HC-49S 4-SMD
Packaging:
Strip
Frequency:
8 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
15pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.472" L x 0.193" W (12.00mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)