HKC 49SMSS2025BMDAEFJCE-TR
Part No.:
49SMSS2025BMDAEFJCE-TR
Package:
HC-49S
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED49SMSS2025BMDAEFJCE-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 20.25MHZ -40 ~ +85C 10PF
Comments
49SMSS2025BMDAEFJCE-TR Specifications
Package/Case:
HC-49S
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
20.25 MHz
Frequency Stability:
±100ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.445" L x 0.150" W (11.30mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)