HKC 6035S21356BMDAJEGDE-TR
Part No.:
6035S21356BMDAJEGDE-TR
Manufacturer:
HKC
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED6035S21356BMDAJEGDE-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 13.56MHZ -40 ~ +85C 18PF
Comments
6035S21356BMDAJEGDE-TR Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
HKC
Series:
6035SX
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
13.56 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)